KATEGORİLER

Elektronik Sigara

Elektronik Sigara, Nikotinli tütün mamüllerinden kurtulmak için üretilen alternatif tedavi aracıdır. Kısaca E-Sigara diyede isimlendirilir.

 

Elektronik Sigara Nasıl Çalışır

E-Sigara tütün mamüllerindeki duman yanı sıra buharlaşarak elde edilen bir yöntemdir. Hava sensörlü veya tuş yardımı ile ateşleme yapılan yolları vardır. Hava sensörlü olan cihazlardan bir uçtan hava çekildiğinde cihazın ateşleme mekanizmasına bildiri gider ve cihaz buhar elde eder. Tuş yardımı ile çalıştırılan cihazlarda ise, ateşleme tuşla yapılır ve mekanizmaya bildirim gider, bu sayede cihaz buharlamaya başlar.

Cihaz içerisine Elektronik Sigara Likit i denilen sıvı koyulur. E-sıvı diyede isimlendirilir. Bu sıvıların içerisinde Gliserin, Propilen Glikol, Aroma ve Nikotin konulmaktadır. Bu ürünler tütün mamüllerinden bulunan kanserojen maddeleri % 97 oranda daha az içerir.

 

Elektronik Sigara Avantajları

Bu Elektronik Sigara denilen türler normal tütün mamüllerinde bulunan zararlı maddeleri % 96 oranda daha az bulundurmaktadır. Ve tütün ürünleri gibi duman çıkarmadığı için çevreye karbonmonoksit yaymaz, aksine içerisinde türlü aroma çeşitleri bulunduğundan güzel koku yaymaktadır. Yangın çıkartma olasılığı daha azdır.

 

Elektronik Sigara Türleri 

Smok, VooPoo, Uwell, Justfog, Vaperosso, Geekvape, Veiik, Joyetech gibi başlıca firmalar tarafından üretimi olan çeşitli Elektronik Sigara modelleri mevcuttur.

 

Elektronik Sigara

3 Yorum